Uzman Görüşü: Bu 4 Altcoin Keşfedilmemiş Kripto Mücevheri!

Bir boğa piyasasının başlangıcındayız. Bunlar kriptoda heyecan verici zamanlar. Bitcoin fiyat keşif bölgesinde. İlk kez, halving’ten önce ATH’sini kırdı. Bu yaklaşık bir ay içinde gerçekleşecek. Spot ETF’ler sayesinde Bitcoin bu fiyat artışını elde etti. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Camille Lemmens’e göre, hala değerinin altında olan bazı altcoin projelerine bakmak için doğru zaman. Uzman, potansiyeli olduğunu söylediği 4 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: ChainGPT (CGPT)

ChainGPT ile yapay zeka anlatısının içindeyiz ve bu, günümüz altcoin’lerinin ilki. Bu boğa koşusu sırasında izlenecek en büyük anlatılardan biri bu. En başından beri sevdiğim bir şey de Lossless ile olan ortaklıkları. Bu da beğendiğimiz bir başka proje. Bunu bir kenara bırakırsak, ChainGPT’nin epeyce dikkat çekici özelliği var. Bazıları ücretsiz, bazıları Premium ürünler. Ama daha fazlası da var. Örneğin, stake etme, hızlı bir piyasa ve bir DAO. Yani, ChainGPT’niz neredeyse tüm işlemlerin yapay zeka Jack’i gibi.

CPGT tokenı da son zamanlarda iyi gidiyor. Şu anki fiyatı 0,3909 dolar. CGPT’nin piyasa değeri 166 milyon dolar. 423,6 milyon token halihazırda dolaşımda. Toplam arz 998,4 milyon token. Son 30 gün içinde %61,6 oranında artış gösterdi. Ayrıca henüz tam potansiyeline ulaşmamış gibi görünüyor.

İkinci sırada DeepFakeAI (FAKEAI) var

DeepFakeAI ile sanki bir kutu solucan açıyorum. Evet, eğlenceli olabilir. Ancak, deepfake’ler de tartışmalı. Yanlış bilgilendirme ve manipülasyona yol açabilirler. Bu yüzden bunları dikkatli ve temkinli kullanın. Bunu söyledikten sonra, bu projeye daha yakından bakalım. Telegram botlarını ve web uygulamalarını kullanarak deepfake’ler oluşturabilirsiniz. Başlamak için izlemeniz gereken üç kolay adım var:

  • Kaydolun.
  • Deepfake’inizi oluşturmak için doğru sayıda dakika satın alın.
  • Videolarınızı oluşturmaya başlayın.

Deepfake videonuzu tamamlamak için her zaman daha fazla dakika ekleyebilirsiniz. Şu anda platform, şablon olarak 40’tan fazla karakterden oluşan bir liste sunuyor. Sadece birkaç isim vermek gerekirse. Yapay zeka, bu boğa koşusu için ve büyük olasılıkla ötesinde de büyük bir anlatı. Şimdi, FAKEAI tokenına daha yakından bakalım. Şu anki FAKEAI fiyatı 0,01888 dolar. Piyasa değeri 18,2 milyon dolar, yani hala düşük. Dolaşımda 958,8 milyon token bulunuyor. Diğer 42 milyon token çoktan yakıldı. Token alım ve satımında %4 vergi olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, altcoin fiyatı son 30 gün içinde şaşırtıcı bir şekilde% 9700 arttı.

Üçüncü sıradaki mücevher Astroport (ASTRO)

Astroport bizi altcoin projelerinin DeFi dünyasına götürüyor. Cosmos ekosisteminin ve IBC’sinin bir parçası. Şu anda Terra Classic (ASTROC) olan Terra ağında piyasaya sürüldü. Ancak, artık yeni Terra V2 Blockchain’de de mevcut.

AMM’leri veya likidite havuzlarını kullanan bir DEX. Yani, evet, ikisi arasında ince bir fark var. Astroport üç farklı türde likidite havuzu sunuyor. Astroport bir takas, havuzlar, bir köprü ve yönetişim sağlıyor. Köprü, dört ağdan IBC içinde çalışıyor. Bunlar Injective, Neutron, Sei ve Terra. Ancak, köprü tüm IBC’leri birbirine bağlıyor.

Şu anki ASTRO fiyatı 0.1784 dolar. Piyasa değeri 75,58 milyon dolar. Maksimum arz 1,1 milyar token. Yaklaşık %40’ı halihazırda dolaşımda veya 423,6 milyon. Geçen yıl boyunca, altcoin fiyatı %127,4 oranında arttı.

Son sıradaki altcoin: Nuco Cloud (NCDT)

Nuco Cloud, DePIN anlatısının bir parçası ve mücevher altcoin’lerinin sonuncusu. Bu, 2024 ve sonrasında yakından takip edilmesi gereken bir başka dikey alan. DePIN, Merkezi Olmayan Fiziksel Altyapı Ağı anlamına geliyor. IoT (Nesnelerin İnterneti) ve fiziksel altyapının bir birleşimi. Ancak, hepsi bir Blockchain üzerinde. Dolayısıyla Nuco Cloud, GPU bulut sağlayıcıları kategorisine giriyor. Her şey bilgi işlem gücüyle ilgili. Oyuncuların buna ihtiyacı var ama en önemlisi yapay zekanın buna ihtiyacı var. Başka bir deyişle, talep büyük olasılıkla yalnızca artacaktır.

Altcoin projesi kendisini birkaç yönden ayırıyor. Örneğin, AB GDPR uyumlu. Bu sektördeki az sayıdaki protokolden biri. Ayrıca ucuz ve merkezi olmayan bir hiper ölçekleyiciye sahip. Bu, daha fazla talep eklendiğinde, uygun şekilde ölçeklendirebileceğiniz anlamına geliyor. DePIN için mevcut piyasa değeri şu anda 2,2 trilyon dolar civarında. Ancak, 2027 yılına kadar 3,5 trilyon dolara çıkması bekleniyor. Bunu bilerek, NCDT tokenine daha yakından bakalım. Mevcut fiyatı 1,02 dolar. Piyasa değeri 34,1 milyon dolar. Maksimum ve toplam 50 milyon token arzı var. Bunların 33,5 milyonu dolaşımda.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasasının oldukça riskli ve değişken olduğunu hatırlatırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x